Byt 3+1 s lodžií na okraji sídl. Máj, České Budějovice – 1.949.000,- Kč

Bytová jednotka v osobním vlastnictví se nachází v okrajové lokalitě sídliště Máj v Českých Budějovicích, ul. Ant. Barcala. Byt s lodžií o dispozici 3+1 a obytné výměře 73 m2 je situován ve druhém patře panelového domu.

Co řekl klient?

Po otci nám zůstal panelový byt na sídlišti, a protože sám mám s rodinou bydlení zajištěné, rozhodli jsme se byt pronajmout. Požádal jsem tedy pana Klimeše, aby se toho ujal. V brzké době jsme uzavřeli nájemní smlouvu s rodinou, která se na první pohled jevila jako velice spořádaná. Bohužel se ale ukázalo, že pán měl na sebe exekuce a po asi půl roce přestal platit nájemné. Musím vřele poděkovat panu Klimešovi, že velice brzy dohodl s nájemníkem ukončení smluvního vztahu a zprostředkoval sepsání příslušných dohod u právníka. Po tomto kroku vedle jsem se s panem Klimešem shodl na prodeji bytu. Po zhruba čtvrt roce se našla klientka, která byt chtěla koupit na hypotéku. I tento obchod se neobešel bez drobných obtíží, ale vše se ve výsledku povedlo. Jsem rád, že v realitách mohu s plnou důvěrou všechny své záležitosti přesunout na pana Klimeše. Jsem hodně pracovně vytížený a kdybych si měl vše zařizovat sám, bylo by to pro mne skoro nepředstavitelné. Navíc se mohu vždy spolehnout, že mi díky své zkušenosti navrhne tu ideální cestu k dosažení mého požadavku.

Jak jsem pomohla já?

S panem doktorem spolupracuji již skoro patnáct let a jeho důvěry si samozřejmě velmi vážím. Panelový byt po tatínkovi byl v udržovaném dobrém stavu, a tak byl pronajatý rychle. Nájemce se jevil dobře a mě ani pana majitele vůbec nenapadlo, že budeme za pár měsíců řešit problém s neplacením nájemného. Do lidí a do melounu zkrátka nevidíte, ale vzhledem k dobře nastaveným nájemním smlouvám se podařilo s neplatičem uzavřít dohodu o uhrazení dluhu a ukončení nájmu. Taková zkušenost vlastníka někdy vede k radikálnímu řezu a vzhledem k rodinné situaci majitele jsem prodej bytu doporučil. Fáze dvě se rozjela rychle a koupěchtivá klientka byla zajištěna obratem. Bohužel nechtěla využít mých rad ohledně financování a trvala na své známé, která to prý už má vše zajištěné. Jednoduše zajištěného nebylo nic, což se kupující dozvěděla až když podepsala smlouvu a složila zálohu. Případ to byl komplikovaný a napravovaní neodbornosti úvěrářky zabralo spoustu energie i času. Naštěstí se povedlo po převzetí starostí o financování vše v termínu doladit a smluvní závazek klientka splnila. Tyto složitější obchody jsou dle mého ale nejlepší školou a vždy mě posouvají dál.

Galerie

Sdílet na sociálních sítích
TOPlist